Kao tvrtka koja je predana pronalaženju savršenog doma za naše klijente, osjećamo potrebu da pomognemo i onima koji su zaboravili kako izgleda topao i sretan dom
Remax Centar nekretnina poznat je u zajednici kroz razna djelovanja u okviru društveno odgovornog poslovanja, no u prosincu su se odlučili za još odvažnije korake. Svjesni smo kako je nasilje oduvijek bilo društveni problem, no pandemija i posljedice karantene doprinijele su dodatnoj eskalaciji. U suradnji s domom Sv. Ana odlučili smo se provesti kampanju kojom želimo javnost dodatno osvijestiti o ovom važnom problemu. Dom Sv. Ana pruža psihosocijalnu potporu ženama i djeci - žrtvama obiteljskog nasilja. Smješta ih u pravilu do 6 mjeseci a izuzetno do godine dana. Uz osiguravanje usluga stanovanja, prehrane, brige o zdravlju, radi se na njihovom osamostaljivanju, djeluje se dakle psihoterapijski i resocijalizacijski. Prilikom oblikovanja naše kampanje htjeli smo napraviti aktivnost većeg i šireg odjeka. Smatramo da ovakve kampanje i suradnje moraju biti kontinuirane. Kako bi dodatno uključili i samu zajednicu, u naš izlog odlučili istaknuti božićne i novogodišnje želje korisnika doma Sv. Ana, naglašavaju iz najvećeg Remaxovog franšizera u Hrvatskoj.
Nadodaju da je velik broj prolaznika kao i djelatnika ostao dirnut njihovim željama.
Neke od želja istaknute u izlogu su:
- Želim Božić bez vike
- Želim konačno živjeti u miru
- Želim da mama bude sretna. Želim da mama ne plače.
- Želim se odmoriti od straha. Želim slobodu
- Želim obitelj. Želim se ponovno smijati.
- Želim se osjetiti voljenom, vrijednom, lijepom… Želim raditi.
- Želim da imamo svoju kuću.
- Želim da okićen bor ne bude još jedan od razloga da me udari.
U obiteljskom nasilju najviše stradavaju djeca. U obitelji bi se djeca trebala osjećati najsigurnije, a ovoj djeci je u njihovoj obitelji sigurnost bila ugrožena. U naš Dom ta djeca sa svojim majkama dolaze puna straha, puna neizvjesnosti i pitanja. Žene se često pitaju: zašto mi koje smo žrtve moramo s djecom bježati, a onaj koji nas je zlostavljao ostaje u našoj kući? Kad odu, žene se moraju boriti sa cijelim sustavom, i sve početi ispočetka, a zlostavljač dobije novčanu kaznu, mjeru zabrane približavanja žrtvi ili oko 30 dana zatvora i ostaje u njihovoj kući. Ipak, većina žena će reći da im ne treba puno – samo jedan kutak u kojem će se osjećati sigurno s djecom, gdje neće strahovati, gdje će imati mir, ističu iz doma Sv.Ana.
U narednim mjesecima najavljeno je preuređenje doma, posebno spavaonica kako bi boravak korisnicima bio što ugodniji. Drago nam je da su se i naši djelatnici uključili u ovu kampanju te da svi zajedno pomažemo zajednici u kojoj poslujemo, ističu iz Remax Centra nekretnina.
Našom kampanjom želimo osvijestiti da svi mi – kao pojedinci, tvrtke i društvo – imamo odgovornost podržati žrtve i njihove obitelji, osobito u ovome trenutku kada je problem dodatno eskalirao uslijed pandemije. Cilj naših vizuala u izlozima je osvijestiti svakog prolaznika o ovom važnom problemu unutar zajednice, zaključuju iz Remax Centra nekretnina.
Pozivamo sve koji mogu pomoći da doniraju sredstva uplatom na račun doma Sv. Ana IBAN:HR1523400091110050790.